Szent Bálint csoport

Korábbi alapokról 2014. októberében indult közösségünk - innen volt a korábbi nevünk: 14-es csoport (illetve eddig összesen 14-en fordultak meg a közösségben). 2 éve kereszteltük át magunkat Szent Bálint csoportnak.

Jelenleg (2021-ben) 6 házaspár, eddig összesen 13 gyermekkel tagja a csoportnak.

Minden hónap adott péntek estéjén találkozunk valamelyik családnál. (A vírushelyzet alatt találkozásaink online zajlanak.) Az első két évben az ismerkedésen volt a hangsúly, egyre komolyabb beszélgetésekkel. Következő évben a szentségekkel foglalkoztunk. Majd a Ferenc pápa családlevele - közelebbről című könyv alapján vettük a témákat, illetve a házigazda házaspár aktuális élethelyzetéből is született már sok jó beszélgetés, megosztás. Hagyományosan januárban évzáró-tervező alkalmat tartunk.

Időnként kötetlenebb alkalmakat is tartunk, amikor a gyerkőcök is velünk vannak. A 2020-as évet kivéve, minden nyáron tartottunk egy pár napos közös nyaralást is. Ezek által gyermekeinknek is van lehetősége időnként közös játszásra.

Közösségünk egyelőre zárt, de tapasztalatainkkal szívesen segítjük újabb, még fiatalabb csoport kialakulását.