14-es csoport

Korábbi alapokról 2014. októberében indult közösségünk - innen a név: 14-es csoport (illetve eddig összesen 14-en fordultak meg a közösségben).

Jelenleg, 2016-ban 6 fiatal házaspár, eddig összesen 5 gyermekkel tagja a csoportnak.

Minden hónap adott péntek estéjén találkozunk valamelyik családnál. A házigazdák készülnek témával, amelynek általában része egyéni gondolkodás, a házaspárunkkal, majd az egész körrel való megosztás, beszélgetés. Az első évben az ismerkedésen volt a hangsúly (talentumaink, időbeosztás, konfliktuskezelés, megbocsátás); a második évre picit komolyabb beszélgetések alakultak (apakép-anyakép, lojalitás-hűség, házszentelés, találkozás Henrik atyával, nagyböjt, a teremtett világ, függőségeink, vágyaink és a valóság); idén pedig a szentségekkel szeretnénk foglalkozni.

Időnként kötetlenebb alkalmakat is tartunk, amikor a gyerkőcök is velünk vannak, sőt nyáron két napot is együtt voltunk.

Közösségünk egyelőre zárt, de tapasztalatainkkal szívesen segítjük egy újabb, még fiatalabb csoport kialakulását.