1. Hétfőn a reggeli szentmise után közvetlenül tartjuk a betegek szentségének első felkészítő alkalmát a templomban azok számára, akik febr. 26-án, csütörtökön az esti 6-os szentmise keretén belül szeretnék felvenni ezt a szentséget. A szentség felvételének feltétele egy felkészítőn való részvétel és a szentgyónás elvégzése. Természetesen, akik még segítséggel sem tudnak erre a szentségkiszolgáltató alkalomra eljönni, azokhoz házhoz megyünk, és feladjuk a szentséget. Kérjük, jelezzétek, ha van ilyen beteg ismerősötök! Délután 4-től Szent Anna Nyugdíjas klub lesz a Közösségi Házban.
  2. Szerda már Hamvazószerda, a nagyböjti szentidő kezdete. Ezen a napon kivételesen reggel 7-kor és este 6 órakor is lesz szentmise! Hamvazószerda – mint nagypéntek is - szigorú böjti nap. 14 éves kortól ezen a napon és nagyböjt többi péntekén hústilalom van. Továbbá a felnőtt katolikus ember, a 18-60 év közöttiek, hamvazószerdán, illetve nagypénteken legfeljebb háromszor étkeznek hús nélküli ételből, és csak egyszer lakhatnak jól. Nagyböjt többi péntekén is kerülnünk kell a húst. Ez alól fel vagyunk mentve, ha egészségügyi okokból nem mellőzhetjük azt, vagy ha közétkeztetésben veszünk részt. Hamvazás szertartásában csak hamvazószerdán részesülhetünk, mivel vasárnap, az Úr napján nem végzünk böjti cselekedetet.
  3. Nagyböjt idején minden hétfőn, kedden és pénteken a szentmisék előtt, 6:35-től közösen imádkozzuk a reggeli dicséretet. Mindenkit szeretettel várunk!
  4. Csütörtökön este 7-től a katekumeneket várjuk hittanra
  5. Szintén csütörtök este ½ 8-tól a Karizmatikus Közösség mindenki számára nyitott, imakérés lehetőségével egybekötött imaestet tart a Közösségi Házban. Mindenkit szeretettel várunk!
  6. Pénteken - mint nagyböjt összes többi péntekén is - este 6-tól keresztutat járunk templomunkban.
  7. Szombaton az esti szentmise után tartjuk a betegek szentségének közös felvétele végett tartandó másik felkészítőt azok számára, akik hétfői reggeli alkalommal nem tudtak eljönni.
  8. Jövő vasárnap a katolikus iskolák javára gyűjtünk.
  9. A Karitász által szemüvegeket gyűjtünk! A sokak által ismert dr. Fodor Réka, (Afréka doktornő) szemészeti orvosmissziót szervez Nigériába. A doktornő ezért gyermek és felnőtt szemüvegeket gyűjt, melyeket az újpalotai Zsókavár utcai orvosi rendelőben lehet leadni. Plébániánk karitászcsoportja ehhez a gyűjtéshez csatlakozik, hogy a dél-budaiak lakóhelyük közelében adhassák le a szemüvegeket. Aki az orvosmisszió javára szeretne adományozni, templomunkban is leadhatja a szemüvegeket február végéig. Kérjük, hogy csak és kizárólag szemüveget hozzanak! A gyűjtést február végén lezárjuk, utána már csak a Zsókavár utcai rendelőbe vihetik az adományokat.