1. Ma az elsővasárnapi szentségimádás délután 5 órakor kezdődik templomunkban.
 2. Hétfőn este ½ 7-től a Szent Mónika közösség tartja összejövetelét a Közösségi Házban.
 3. Kedden este 7:00 órától dicsőítéssel egybekötött szentségimádást tartunk a templomban.
 4. Az 5 napos egész napos szentségimádás szeptember 11-én, hétfőn indul. Imaháló és Lelkiőr szolgálatra jelentkezni bármikor lehet, a kihelyezett telefonszámon. Az Imaháló egy otthon végzett 1 órás imaszolgálat.
 5. Minden hónap 2. péntekén, –így most pénteken is– este 6-tól 7-ig családos szentségimádást tartunk a templomban. Mindenkit –nem csak családokat– várunk szeretettel!
 6. A Budapesti Katolikus Kórházlelkészség önkéntes beteglátogatók jelentkezését várja a Főegyházmegye területén lévő kórházakba. A soron következő képzés október 7-én indul. A képzésre jelentkezni a Kórházlelkészség (06-1) 224-86-40-es telefonszámán lehet hétköznap 8-16 óra között szeptember folyamán.
 7. Örömmel hirdetjük, hogy a péliföldszentkereszti "Őszi tekergés" biciklis napokra a helyek beteltek, viszont a nagy érdeklődésre való tekintettel a szombati egész napos programra, vagyis gyalogos-biciklis túrára és az esti bográcsozásra szeretettel várunk mindenkit! Hideg élelmet a túrára hozni kell! Jelentkezéseket szeptember 8-ig a rokolya.b(at)gmail.com címre várjuk!
 8. Hittanok a plébánián a különböző korosztályok számára a 2023/2024-es tanévben:
  - Ovis hittan szerda 16:30-17:00 a Közösségi Házban Szlanka Erzsébet (szept. 20-tól indul)
  - Elsőáldozásra készülők csütörtök 16:30-17:30 a Közösségi Házban Henrik atya (szept. 14-én indul)
  - Ifjúsági hittan 8. osztálytól 10-ig, illetve 11. osztálytól egyetemista korig egy időpontban de csoportbontásban Zoli atyával a Közösségi Házban szerdánként 19:00 (első alkalom: szept 13.)
  - Felnőtt ifi csoport (25 év felett) kedd 20:00 a Közösségi Házban Zoli atya (szept. 12-től)
  - Felnőtt hittan 2 hetente minden 2. és 4. hétfőn a Közösségi Házban 19:00-tól Henrik atya (okt. 9-től)
  - Házaspárok hittana minden 1. péntek 20:30-22:00 a Közösségi Házban Henrik atya (okt. 6-tól)
  - Katekumenek hittana 19:00-tól minden 1. és 3. hét csütörtökön a Közösségi Házban Henrik atya és néhány segítő testvér vezetésével (okt. 5-től)
  - Általános iskolás fiúk ministráns foglalkozása kéthetente szombaton 10-11:30-ig a sekrestyében (szept. 9-én)
  - Általános iskolások Oratóriuma minden páros héten szombat délelőtt 9:30-12:00-ig az animátorok vezetésével a Közösségi Házban (szept. 23-tól)
  - A hittanok mellett Apaklubot tartunk kéthetente kedden este ½ 8-tól a Közösségi Házban, ahová azokat szentségi életet élő férjeket, illetve apákat hívjuk szeretettel, akik szívesen lennének tagjai e csoportnak (szept. 12. első alkalom).