2017. okt. 12. 22:35
Magyarok Nagyasszonya vasárnapján, október 8-án, kilátogattunk Keglevich István / Kegló / atya sírjához, a Rákoskeresztúri Új Köztemetőbe. Még sosem voltunk kint a sírnál 2000 óta, amióta Jézus magához hívta, eme hűséges és sokat szenvedett szolgáját...
2017. szept. 5. 19:21
Augusztus utolsó teljes hetében -az albertfalvi szalézi animátorok szervezésében immáron 10. szülinapját "ünneplő"- Csillag Tábor idén is megszervezésre került a plébánia gyermekei, fiataljai számára. Csaknem 80-an tölthettük együtt ezt az élményekkel tűzdelt...
2017. júl. 31. 22:15
Az emlékezéshez nem emlék, hanem szeretet kell Az elmúlt évekhez hasonlóan újra megtelt Albertfalva plébániatemploma a Hollai Antal pápai káplán, c. apát, esperes, plébános halálának 3. évfordulóján tartott szentmisére július 29-én este. A mise után került sor az Antal atya elmélkedéseiből szerkesztett újabb könyv bemutatójára, amely Szemlélni és befogadni címmel jelent meg.
2017. jún. 30. 10:59
avagy Beszélgetésem az Alkotóval, aki maga is egy formálódó műalkotás az Üdvösségtörténet vásznán.
2016. okt. 26. 22:42
Dicsértessék a Jézus Krisztus. Huszti József vagyok. Huszti Zoltán diakónus bácsikája. Most olvastam véletlenül az interneten, hogy unokaöcsém ott szolgál nálatok...
2016. aug. 15. 16:20
​Két éve már, hogy Antal atyát magához hívta az Úr. Ahogy telik az idő, egyre tisztábban lehet látni dolgokat, főleg, ha a Szentlélek megmutatja azokat...
2016. júl. 29. 16:02
Halálának 2. évfordulóján Hollai Antal pápai káplán, c. apát, esperes, plébánosra emlékeztek Albertfalván. A 2016. július 29-én, pénteken este tartott szentmisére ezúttal is megtelt a plébániatemplom Budapest XI. kerületében.
2015. nov. 28. 15:29
Mottó: Mit hozott és merre tart a XXI. század? A hagyományos Szellemi-Lelki Hétvégét ebben az évben az Albertfalvi Keresztény Társas Kör szervezte a Szent Margit Gimnáziumban, a Szentimrevárosi Egyesülettel és a Karolina Egyesülettel közös programjaként. A programnak nagy érdeklődés mellett több, mint 235 regisztrált, lelkes részvevője volt, szombaton zsúfolásig megtöltve az Apor Vilmos konferencia termet...
2012. márc. 27. 15:12
1947 elején történt Szegeden, 11 éves voltam akkor. Édesanyám ferences harmadrendiként kapcsolatba került egy kedves, jámbor, szeretetre méltó alsóvárosi családdal, ahol két szép, egészséges kislány mellé egy elmebeteg kisfiú született harmadiknak. Nagy volt a szívfájdalom, de a kicsit nem lehetett otthon nevelni, beadták a Borromei Szent Károlyról elnevezett fogyatékos gondozó Intézetbe, ahol akkor még apácák gondozták a társadalom szerencsétlen, nyomorék, elesett és soha fel nem gyógyuló számkivetettjeit...
2011. nov. 25. 15:03
November 18-19-én a Karolina Egyesület szervezésében került sor az idei Szellemi-Lelki Hétvégére a Szent Margit Gimnázium Apor Vilmos termében, több mint 100 fő részvételével. A program szorosan a „Család Éve” mottójához kapcsolódott. Pénteken három előadás hangzott el a nagycsaládos gyermeknevelés élő példáiról és erkölcsi tanulságairól...